Peaaegu iga kümnes mees, kes määratleb end heterona, seksib tegelikult ainult sookaaslastega – selgub mullu avaldatud uurimusest, mille käigus kirjeldasid 4200 New Yorgi tugevama poole esindajat oma seksikombeid. 70% end heteroks nimetanud, kuid aeg-ajalt homoseksi harrastavatest meestest on abielus. Kõigist abielumeestest tunnistas kümnendik, et on aasta jooksul sookaaslasega vahekorras olnud.

Kummalisel kombel on homoseksuaalsus aga tõusuteel. 1990. aastal Suurbritannias läbi viidud küsitluses kinnitas seksuaalkogemust sookaaslasega 5,3% mehi ja 2,8% naisi. Kuid 2000. aastal oli homoseksuaalne suhe olnud juba 8,4% meestest ja 9,7% naistest. (Tõsi, seda tõusutendentsi võib seletada ka inimeste avameelsemaks muutumisega.)

Ameerikas tunnustatakse endistviisi Alfred Kinsey raportit 1940.–1950. aastatest. Toona tunnistas homoseksuaalse kontakti kogemust 37% meestest ja 13% naistest. Ainult sookaaslasi eelistas toona 4% mehi ja 1% naisi.

Stiilne poiss

Stiilne poiss töötab juukslas või ilusalongis, disainib riideid (riideid, eks, mitte jahiülikondi), tantsib, nii et vaatajal hakkab puus valutama. Ühesõnaga – on oma ala tunnustatud spetsialist, tema oskuste eest makstakse kõrgelt, tema seltskond on hinnatud. Ime siis, et stiilse poisi töö- ja kohtumiskalendris pole käesolevaks aastaks ammu ainsamatki auku.

Paraadipoiss

Paraadipoiss on või tahab olla kunstnik, kirjanik, muusik, muidu loovik, kes on vorminud oma seksuaalse sättumuse teoseks. Ega jõua sageli ära imestada, et keegi seda osta ei taha. Kuigi ta reklaamib oma uut luulekogu loosungiga – homopoeesia, ära osta, kui ei julge, mees!

Muusikalipoiss

Tõeline muusikalipoiss toimetab laval või lava taga. Saalis istuvad juba asjaarmastajad. Mis on selle ˛anri võlu? Alp küsimus – muusikali dramatism on ju nii meelitav. Oskus kurva mängu juures hea nägu teha, suled selga vinnata ja pea püsti edasi minna – otsekui õpik, mis on garneeritud magusate meloodiatega. Meloodiad meestele meeldivad. Oo-jaa!

Ingel

Hele riie, hele hing. Vähe mõtet, palju valget. See kõik näeb klubivalguses hea välja. Ütle talle tere! "Mina, vä?" vastab ta. Hommikul solaarium, pärastlõunal hambaarst, õhtul geelisoeng – stiilipoiss teeb.

Depressiivne poiss

Depressiivse poisi elu on väga raske. Juba mitmendat elukümnendit järjest. Sest lihtsalt see elu on nii raske. Peab olema kaameli kannatus, et sellist koormat kanda. Suhteid ei ole ega tule. Nende asemel peab blogi, sellist depressiivset.

Moepoiss

Ta ei kanna iialgi eelmisel kuul moes olnud teksaseid. Tal on umbes 30 kella, 159 toppi, 17 paari tenniseid (mis pole kordagi tundnud spordimati krudinat), tosin pintsakut. Enamikku esemeid oma garderoobist on ta kandnud vaid korra. On Amsterdamis allahindlus, vastab ta mobiiltelefon hollandi keeles. Viimasel ajal torkab klubisse minnes oma jalad kauboisaabastesse. Nagu filmis "Brokeback Mountain".

Tark poiss

Tavaliselt peetakse tema üksioleku põhjuseks kohe-kohe valmivat doktoritööd – selge, et tiheda graafiku kõrvalt ei jää eraeluks sekunditki. Ainult tema ise teab, milles värk. Kusjuures ongi tark. Võib tsiteerida peast lehekülgede kaupa "Fausti", ümiseda partituuride kaupa Wagnerit. Või teha mõlemat vaheldumisi. Oma eriala tunneb läbi ja läbi niikuinii.

Guru

Guru on oma ala vaieldamatu autoriteet. Rohkemgi veel – ta on multiandekas. Teda loetakse ja kuulatakse isegi siis, kui ta avaldab arvamust teemal, mis on õpitud erialast kaugel. Guruga ei vaielda ka siis, kui ta juhtub kogemata täielikku jama ajama, purjuspäi, klubitrepil. Guru kool on hea, sest tõesti on. Guru loengutele pääsemiseks löövad tudengid lahinguid. Guru kuuleb iga nädal endast kolm korda nooremate meeste pöördumisi: "Lugesin teie viimast artiklit..."
"Tõesti-tõesti?" küsib ta muiates.

Ajad-on-sellised!-poiss

Mis teha, kui homo olla on lihtsalt moodne. Kerge see ei ole. Samas – harjuda on võimalik. Ja tuled on kutsuvad. Ajakirjad ju kirjutavad: geimaalim, see on lõppematu disko. Ei tunta seal armukadedust, nukrust ega krediitkaardivõlgu. Haa... (Muide, geikohtade töötajaskonnas leidub neid, kes on oma ametipaiga tõttu surve all: väike flirt klientidega, suurem ülemusega. Tegelikult on see sotsiaalnõustaja teema.)

Eurovisioni-poiss

Miks on Eurovision lahe? Sest ta on kämp! Rahvusvaheline! Sunnib endale mõtlema sageli juba ammu enne eelvoore. Sulnil teleööl kesk maikuud on kõvemad Eurovisioni-poisid sündmuspaigas, ülejäänud aheldavad end televiisori külge. On teada Euro­visioni-poisse, kes on ära õppinud serbohorvaadi keele ja suudavad peast ümiseda pea­aegu kõiki võidulaule.

Homofoob

Talle ei meeldi geimaailm. Aga ta püüab iseendaga leppida. Ta ei võta vaevaks kirjutada netikommentaare, mis ässitavad homosid vardasse ajama. Aga enda kohta kasutab rõõmuga sõna "pede". Paraadi ajaks sõidab Eestist minema. Umbes kuuepromillises joobes küsib vestluskaaslaselt: "Kas sa arvad, et ma olen õnnelik, et mulle meeldib teist meest pe...e k...ida?" Vastust ei oota.

Metsosopran

Tema heledat ja hõrku kädinat võib kuulda kilomeetrite taha. "Mulle meeldib New York. Natukene!" – nii ta ütleb. Päevakorras on puudrid, kreemi­tötsikud ja sushi. Esmapilgul ei saagi aru, mis soost inimesega tegu. Hea, et meil on ka väikest õlut.

Abielumees

Harva, aga juhtub, et noor abielumees – pulmad just peetud ja naine kodus lapseootel – avastab endas midagi sootuks üllatavat. Ja tahab avastatu kohta kohe kõike teada saada. Ise kah ei tea, miks, aga tahab. Vanemaks saades veedab pimeda aja jututubades või kiirustab esimesel võimalusel gei­kohta. Naine võib olla isegi teab, aga mida ta ikka teab.

Jõusaalipoiss

Biitseps, triitseps ja prink... pepsik. Jõusaalipoisi kõhulihased on nagu klaveriklahvid, nagu porgandiriiv, nagu rodeo. Tema menüüst ei puudu toidulisandid. Hommik algab mõõdulindi ja omaenda lihaste seltsis. Üsnagi huvitav. Tegelikult: igal hommikul on ärkamine aina meeldivam – veel rohkem lihaseid!