Seksuaalne nauding, mida kaks inimest suudavad teineteisele pakkuda, loob äärmiselt tugeva seose. Teadlaste väitel on naine ainuke emane looduses, kes suudab orgasmi saada. Siiski peab ligi kolmandik naistest end ebatäiuslikuks, kuna neil pole kunagi õnnestunud kulminatsioonipunkti kogeda.

Alates 1960. aastatest, mil Kinsey hakkas seksi avalikustama, on ohtralt ja avalikult arutletud naise orgasmi teemadel. Hoolimata informatsiooniküllusest tänapäeval, on naise orgasm siiani müstiline, müütiline ja segadust tekitav. Uurime lähemalt kümmet enamlevinud müüti.

1. Kõik naised ei saagi orgasmi

Kuigi osa naisi pole orgasmi kogenud, ei leidu mingeid tõendeid, et see ilmvõimatu oleks. On kaks peamist põhjust, miks naine ei ole iial lõpuni jõudnud - ta ei ole kunagi masturbeerinud või ei toimu vahekorras olles piisavat genitaalset stimulatsiooni.

Masturbeerimine on seksuaalse rahulduse saavutamise loomulik viis, mida kasutab enamik mõlemast soost inimesi. Naise jaoks on see sageli esimeseks kokkupuuteks orgasmiga. Seda mehaaniliselt katsetada on mõttetu, oluline on oskus lõdvestuda ja fantaseerida. Samuti vajab enamik naisi vahekorras olles kliitori stimuleerimist, et orgasmi kogeda.

Kui partner sellele tähelepanu ei pööra, ärge jätke ennast mõnust ilma ja hellitage ennast ise. Viimane variant pakub naudingut topelt - lisaks enda heaolule on see äärmiselt erutav vaatepilt ka mehele.

2. On olemas kliitori- ja tupeorgasm

Freud oli esimene, kes arvas, et on olemas kaht tüüpi orgasme - vaginaalne ja klitoraalne. Ta väitis, et suguühte ajal tupes kogetud orgasm on tugevam ja "õigem", samal ajal kui kliitori stimuleerimisel saadud orgasm on selle toores alamliik. Freudi määratletud orgasmi väärtused on teinud õnnetuks palju naisi, kes kunagi ei koge orgasmi vahekorras olles.

Kinsey nägemus oli, et eksisteerib vaid üks orgasm - see, mis vallandub kliitori stimuleerimisel ja mille juurde kuuluvad lihaste kokkutõmbed üle terve naise keha, sealhulgas ka tupes.

Nüüdseks on seksuoloogid üldiselt nõus, et orgasm on orgasm. Hoolimata erutusviisist, kas kliitorit mõjutatakse keelega, naise oma või partneri sõrmedega, vibraatoriga või suguühte teel, on orgasmi tunnuseks alati tuppe ümbritsevate lihaste kokkutõmme.

3. Orgasmi saab ka eelmänguta

See on pooltõde. Naisele meeldib mehekeha lähedus. Aga olenevalt naise erutuvusest, tema fantaasiast, soovist seksida, võib ta orgasmi saada ka kolme minuti jooksul, ilma vähimagi hellituseta. Eelmängu ei tohi suhtuda kui kohustuslikku rituaali, millessegi, mis on seotud vaid erootikaga. Mõnda naist viivad näiteks frivoolsed väljendid või koguni ebatsensuurne jutt niikaugele, et tarvitseb teda vaid puudutada, kui juba saabki orgasmi.

4. Mida suurem peenis, seda suurem rahuldus

Kvaliteet ei seisne suuruses, vaid oskuslikus kasutamises. Nii suur kui väike suguti võib pakkuda täiuslikku rahuldust. Arvestades, et G-punkt asub kõigest paari sentimeetri kaugusel tupeavast, ei vaja naine naudingu kogemiseks hiigelpeenist. Kuna mehed on liialt mures oma suguliigese suuruse pärast (nagu naised oma kaalu pärast), ei keskendu nad naise rahuldamisele.

Ebakindlus on põhjuseks, miks naine ei saa orgasmi, mitte peenise parameetrid. Paljudele naistele ei meeldigi keskmisest suurem fallos, nii nagu kõik mehed ei ihalda Pamela Andersoni rinnapartiiga kaaslast.

5. Kondoomi kasutamine võib takistada orgasmi saamist

Kondoomid on rasestumisvastase vahendina efektiivsed ja vajalikud, kuid siiski mitte kõigi heakskiidu pälvinud. Osa mehi väidab, et seks kondoomiga on justkui gaasimaskiga roosi nuusutamine - ei tekita piisavalt emotsioone. Sama väidavad ka paljud naised, kuid tegemist võib olla aastatetaguse kogemusega või lihtsalt eelarvamusega. Kaubanduses leidub vägas laias valikus kondoome, erinevale maitsele ja fantaasiale.

Mõnele naisele ei sobi antibeebipillid, mõnele spiraal ja kolmandale kondoom. Sobiva rasestumisvastase vahendi puudumine võib osutuda palju suuremaks takistuseks kui kaitsekile suguti ümber, kuna hirm soovimatult rasestuda ei lase spontaanset seksi nautida.

6. Suure armastuse korral jõuab alati orgasmini

Kuigi naiste puhul on orgasm mõtlemises kinni, ei garanteeri ülevoolavad emotsioonid tippu jõudmist. Paljud kirglikult armunud tõdevad, et seks ei klapi. Sellisel juhul annab aeg arutust, kuna teineteise tundmaõppimine ei käi üleöö.

Orgasmini jõudmise eelduseks on avameelsus ja valehäbi puudumine, mida suhete alguses sageli ei kohta - kõik proovivad partneri silmis paremad, seksikamad ja erakordsemad paista. Kui enam pole vajadust oma soove alla suruda, ümarat kõhtu või lisakilosid ebamugava asendiga maskeerida, võib suur armastus viia orgasmini.

7. Kõige rahuldustpakkuvam on partnerite üheaegne orgasm

Väga suurepärane kogemus, kuid vähestele paaridele osaks saanud. Kui koos lõpetamine eesmärgiks seada, ei pruugi naine liigse pinge tõttu üldse orgasmi saada. Kuna mehel on tipphetke saabumist lihtsam tagasi hoida, sõltub palju temast. Siiski on super juba see, kui mõlemad vahekorra ajal naudingu saavad, olgugi et erinevatel aegadel.

8. Naised vajavad orgasmi saamiseks rohkem aega kui mehed

Tegemist on müüdiga, mis pole teadlaste poolt tõestust leidnud. Põhjus, miks nii arvatakse, peitub naiste erutustsükli mittemõistmises. Naiste erutumine erineb meeste omast ning aeganõudvam on vahekorraga alustamine, mitte orgasmini jõudmine.

Kui naine on tegelikult ka väga erutunud ja ei suuda seksimist hetkegi edasi lükata, võtab orgasmini jõudmine sama kaua aega kui meestel (või isegi vähem). Kui naine pole piisavalt erutunud ja mehe meeleheaks siiski seksima asub, võib orgasmini jõudmine tõesti väga kaua aega võtta või üldse tulemata jääda.

9. Seks ilma orgasmita on ka väga hea

Kuidas tunda rahuldust vahekorrast, kui tegelikult pole rahuldust saadud? Paanikaks pole põhjust, kui orgasm vahel kogemata jääb, kuid pikaajaliselt mõjutab see naist nii psüühiliselt kui füüsiliselt.

Naised on selles müüdis suuresti ise süüdi - partneri rahustamiseks kinnitatakse, et seks on ka orgasmita väga hea, kuigi tegelikult oleks soovitud teisiti lõpetada. Rohkem isekust ja oma soovide väljendamist naiste poolt peaks suguelu paranemisele jõudsalt kaasa aitama. Ka mees naudib vahekorda rohkem, kui partnerit naudingust hingetuna näeb.

10. Orgasmi teesklemine pole patt

Esiteks, orgasmi teesklemine on partnerile valetamine. Kui naine püüab valetamise abil mehe ego kõditada ja suurepärase armukese muljet jätta, kaevab ta auku iseendale. Teiseks, nii ei õpi mees iial ära, kuidas oma partnerit rahuldada ning varem või hiljem kukub selline suhe kokku.

Pole vahet, kui heade kavatsustega oma mehele valetate - see ei muuda kunagi suhet tugevamaks. Ainus võimalus kahepoolselt rahuldavat seksi kogeda põhineb aususel ja avameelsusel.