KAPIKUJULINE ROPPSUU-RÖÖKUR - pole küll kõige levinum, ent see-eest silmatorkavaim lesbiliste sugukonna esindaja. Kehakujult meenutab vanaema kolme poolega riidekappi, on kiilaspäine või siis ülilühikeste juustega, käitub mehelikult ja kõigub kulgedes pisut küljelt küljele. Kõige tõenäolisemalt kohtab kapiukujuliost roppsuu-röökurit baaris õlut kulistamas, kusjuures peaaegu alati on tal käsil värvikas kirjeldus möödunud öö pummelungist. Väljendab oma arvamusi enamasti lihtlausete abil, ent see-eest hästi valjult. Võib olla agressiivne.

LÕBULITSIK - Tema kilkeid kuuled juba enne uksest sisenemist. Enamasti mõnuleb ta mõne rahakama kaplaste sugukonna esindaja põlvel. Näeb suhteliselt hea, ehkki enamasti ka pisut väsinud välja, armastab erksaid värve ja kassikulda. On suuteline õhtuga sisse kallama meeletu hulga sampanjat, Martini Biancot või Pisangi apelsinimahlaga (seda kõike loomulikult kellegi teise kulul). Esmapilgul tundub lõbulitsik püsivamaks suhteks täiesti sobimatuna, ent on tegelikult soovi korral täiesti kodustatav. .

RULJAS LIBAPÕDER - Meenutab sarvilist põhjanaabrit, ent räägib tegelikult eesti keelt (üsna õhtu alguses, hiljem läheb üle bantu-suahiili ühiskeelele, mida käesoleva välimääraja koostajad kahjuks ei valda). Kulgeb tavaliselt koos ühe või mitme lõbulitsikuga, on suhteliselt ohutu. .

VIINALEMB-VÄRVIK - reibas, aktiivne ja alati mõõdukalt purjakil. Pole ei ülemäära beibelik ega ka kaplaste tunnustega, võib olla päris lahe peoõhtukaaslane. Nii mõnigi selle sugukonna esindaja tantsib hästi ning poetab vähemasti õhtu algusjärgu tuhandeid komplimente. Eritrunnuseks on värvipritsmed soengus ja riietel, sest värvirull ja -pintsel kuuluvad viinalemb-värviku juurde sama orgaaniliselt, nagu "Viru Valge" pudelgi. .

PÕDERJAS KABLUTIS - tunnusteks on pahupidi pööratud pesapallimüts, tennisereket, jalgratas või mõni muu sportlikele eluviisidele viitav atribuut. Enamjaolt näeb välja nii, nagu üks kena sportlik poisu kunagi. Käitub pisut rohmakalt ning kaunite naiste seltskonnas punastab häbelikult. Tegelikult meeldib ta päris paljudele - pisut lihtsameelne, aga truu hing ja alkoholiga tavaliselt ka ei liialda, ehkki kaldub lähisuhetes sageli autoritaarsusele. .

VANA KAARDIVÄELANE - neid kohtab paari- või ka karjakaupa kõigil Lesbiliidu üritustel, kus nad õlleklaast taga nostaligiliselt mõnd viie aasta tagust saunapidu meenutavad. Ohkavad sageli tülpinud ilmel, et vanasti oli viin kangem ja naised ilusamad ja... No mine tea, äkki oligi? Vana kaardiväelane peab sageli kodus mõnd lõbulitsikut. Esineb ka kahest vanast kaardiväelasest paare, ent see on siiski haruldasem juhtum. On ju nad kõik niikuinii üks suur pere ja kunagi ka ilusti ühe teki alla mahtunud. .

HARILIK HALLHIIRLANE - konutab mõnes hämaramas nurgalauas. Unistab suurest armastusest, mida ta kunagi lapsepõlves unes nägi. Kaks korda aastas (jõulude ja jaanipäeva paiku) lohistab vaikselt vasakule mõne kaplaste sugukonna esindaja ning uneleb seejärel järgmise pool aastat kaunite mälestuste paistel. Ettevaatust: võib olla maniakaalne klammeruja, sest võtab elu ja inimsuhteid ülitõsiselt. Kaks romantilist tantsu hommikupoole ööd on märk kindlast suhtest, usub hallhiirlane veendunult ja nii võib õnnetu eksinu järneva paari-kolme aasta vältel üsna kindlalt oma korteris konutava kurva hallhiirlasega arvestada.

PRESSILEMB-PIDULANE - on oht, et jäädvustab diktofoni, märkmiku ja/või fotoaparaadi abil kõik vähegi skandaalsemad sündmused, et neid siis üsnagi süüdimatul moel kasutada. Ongi suhteliselt boheemlik ja süüdimatu tüüp. Armastab pidusid ja seltskonda ning ei tea kunagi päris täpselt oma pruutide ning ühel või teisel viisil ripakile jäänud suhete arvu. Kui jalgealune tuliseks muutub, kaob tihtipeale hoopis sõpradega õlut jooma.

MEEDIK-PIDULANE - Suhe naistesse üsna sarnane eelpool kirjeldatud tüübiga. Paar kaunist beibe (soovitavalt blondid) on ikka kusagil käepärast. Tüdineb kiiresti, ent õnneks leiab kohe ka uue(d) huviobjeki(d). Pärast kolmandat õlut ohkab sügavalt, ning ütleb, et igatseb millegi suure ja ilusa järele. Alustab flirti sageli ülevaatega süüfilise ajaloost.

ILUS TARK JA NAISELIK NAINE - rahvasuu teab rääkida, et kunagi on neidki nähtud. Välimääraja koostajad liigitavad selle lesbiliste tüübi siiski pigem ilusate unenägude hulka. Krissu liigitab need naised üldjuhul BI-naisteks, mitte lesbideks - ehk siis valitseb alati oht, et ühel hommikul avastad kallist kaaslannat endise abikaase juurde tagasi kolinud olevat.

Nüüd, kus eelmise üllitise sünnist möödas kolm aastat, tuleks sisse viia väikesed uuendused:

ISEHAKANUD AKTIVIST - annab endast kõik, et märgatud olla. Lemmik jututeemadeks on poliitika, patriarhaadi mõju Eesti rahvale ning homoelu edendamine. Võtab ise endale kohustusi, et nende all ägades sotsiaalsest südametunnistusest lugulaule laulda ja iseennast VIP"ina tunda. Üldiselt energiline, kuid väsitav nähtus. .

SEKSBOMBA - naiselik naine, kes julgelt, jultunult ning külma kõhuga viib jalad alt igalt korralikult kaardiväelaselt, mis siis vähemkogenuist rääkida. Kuum öö, külm suudlus hommikul ja peagi avastad end poolt sissetulekust seksbomba ülalpidamisele kulutavat, endisaegsetest põhimõtetest on järel vaid hall vari ning vanade sõpradega suhtlemisel märkad nende jutul tundmatult võõrast alatooni.