Igatsete seksi järele, kuid paraku on asjaolud sellised, et erootilistest naudingutest tuleb loobuda. Pikaleveninud paus võib näida lõputu. Kas seksist hoidumine pole tervisele kahjulik? Ja kuidas seda üle elada?

Ilma söömata ja magamata ei tule meil midagi välja. Aga ilma intiimsusteta saab ju hakkama küll? Kuid kas eluga võib sel juhul ka rahule jääda?

Idee seksuaalsest kasinusest pole uus. Juba iidsetel aegadel pidasid preestrid kinni tsölibaadist ning ei tihanud mitte unistadagi lihalikest naudingutest. Vaimne elu oli üks, perekondlik ja seksuaalne aga täiesti teine asi. Muistsetel indiaanlastel oli tsölibaat kohustuslik preestrinnadele, keda peeti Päikesejumala naisteks. Millisel mehel aga jätkuks julgust võistelda Jumala endaga!

Suguelust hoidumist tuleb ette ka tänapäeval, kusjuures mitte ainult religioossetel põhjustel.

Hoidumise poolt

Näib, et kaasajalgi hakkab seksist hoidumine moodi minema. Igatahes on Ameerikas sellised loosungid nagu: "Unusta seks!" nüüd hulga populaarsemad kui: "Vaba armastuse poolt!" Seda seetõttu, et sealsed poliitikud jõudsid järeldusele, et seksi on liiga palju. Nad otsustasid noore põlvkonna energia rahulikumasse voolusängi suunata.

Selle asemel, et ärevil näoga mööda tänavaid joosta, las parem istutavad puid või aitavad vanureid. Veidi mõtet ju selles on: kellele meeldiks, kui 14-aastane tütar teatab oma rasedusest või üliõpilasest poeg peab hakkama suguhaigusi ravima. Mingil hetkel asusid ameeriklased sellise hooga oma noori kasvatama, et unustasid seksi ka ise.

Küsitlused on näidanud, et 16% abielupaaridest võivad kuu aega seksist hoiduda, 7% paaridest aga ei meenuta lihalikke rõõme terve aasta jooksulgi mitte. Ning nende endi sõnul tunnevad nad end suurepäraselt.

Euroopas on olukord pea samasugune. Umbes 5% paaridest hoidub teadlikult intiimsusest. Vähe sellest, nad on lausa uhked oma otsuse üle. Inglismaal on loodud isegi seksist hoiduvate abieluinimeste klubi. Intiimsuse vastased on korraldanud koguni võistlusi: kes kauem vastu peab. (Jääb küll arusaamatuks, kes ja kuidas tulemusi kontrollib).

Ühed loodavad, et seksita saavad nad hingeliselt puhtamaks, teised arvavad, et elavad kauem, kolmandad aga tahavad teisi oma ekstravagantsusega rabada. Siniste juustega ei üllata tänapäeval enam kedagi, ega ka mitte nabarõngaga. Pereinimene aga, kes väidab, et ristpistes tikkimine valmistab talle suuremat rõõmu kui mingi orgasm, pälvib kohe kindlasti tähelepanu.

Seksita elu on saanud tavaks ka paljudele sportlastele, kes terve aasta või isegi pikemat aega loobuvad iidsete kreeka atleetide eeskujul lihalikest naudingutest.

Mõned inimesed jätavad end seksist ilma ka lootuses last eostada. Alles hiljaaegu oli moes teooria, mille järgi tuli meestel seksimine mõneks ajaks unustada, et suurendada järglase saamise šansse. Seletati seda sellega, et paastu ajal koguneb organismi suurel hulgal sugurakke, mis tagavad kindla peale lapse saamise.

Ometi pole kõik kaasaegsed arstid selle teooriaga nõus. Näiteks arvavad Iisraeli ja Austraalia meedikud, et seksuaalselt aktiivsete meeste spermatosoidide kvaliteet on palju parem kui nendel, kes armuöö asemel millegi muuga tegelevad.

Paastu miinused

Arstide meelest ei ole suguline paast tervisele päris ohutu. On muidugi olemas aseksuaalseid kodanikke, kes ei suuda meenutada, kas nende viimane seks oli kolm või viis aastat tagasi. Reeglina puudutab see inimesi, kes on alkoholisõltlased - neil on nõrk suguline konstitutsioon ning nad peaaegu ei vaja seksi.

Enamusele inimestest on regulaarsed "seksitreeningud" siiski hädavajalikud. Seks tervendab organismi paremini kui igasugused vitamiinid. Seksiteraapia vältimine aga võib tekitada hulga terviseprobleeme. Kusjuures puudutab see nii mehi kui ka naisi.

Seksist hoiduvaid naisi tabavad sagedamini stress ja depressioon. Suguakti ajal paiskub organismi suur hulk hea tuju ehk õnnehormoone - endorfiine, mis ühtlasi mõjuvad ka valuvaigistitena. Just seetõttu kaob paljudel naistel pärast lähedust halb tuju ning migreen. Arvatakse, et 20 minutit head seksi alandab stressi efektiivsemalt kui tunniajaline psühhoteraapia seanss.

Suguelust keeldumine võib põhjustada naistehaigusi. Seksuaalne erutus, leidmata väljapääsu, asub organismi seestpoolt kahjustama: veri kandub suguorganite juurde ning, kui ei teki orgasmi, jääb pidama väikevaagnasse. Siit ka igasugused günekoloogilised hädad.

Eriti raskeks läheb kolmekümnendatesse aastatesse jõudnud daamidel, mil naise seksuaalsus on oma tipus. Nooremad daamid elavad kergemini üle seksuaalse blokaadi, nende libiido pole veel päriselt ärganud. Samas naised, kes omavad tugevat seksuaalset temperamenti, jäävad hätta - nende organism nõuab kvaliteetset seksi ja võimalikult sagedasti. Kui intiimsusest jääb väheks, muutub naine ärrituvaks ja agressiivseks. Ta valab oma tigeduse kõigi peale välja - oma osa saavad sellest nii kodused, kolleegid kui ka naabrid.

Seksi defitsiit võib provotseerida mastopaatia ja teiste rinnanäärmehaiguste arenemist. On kindlaks tehtud, et neitsid põevad rinnavähki sagedamini kui aktiivset suguelu elavad naised. Tantra jooga pooldajatel on selles küsimuses oma teooria. Nimelt seletavad nad naistehaiguste teket sellega, et seksist hoiduvatel naistel jääb puudu mehelikust energiast. Tantristide meelest omab naise rind positiivset laengut, mehe oma aga negatiivset. Naise suguorganid on aga, vastupidi, negatiivsed, mehe omad - positiivsed. Seksimisel tekib kahekordne energeetiline magnet, mis mõjutab soodsalt mõlemaid pooli.

Pärast pikaajalist seksist hoidumist võib naise libiido "uinuda", ning tal on üpris keeruline seksuaalset normi saavutada. Näiteks kulub tal tavapärase 15-minutilise eelmängu jaoks aega pool tundi ning silmapilkse valmisoleku asemel vajab ta pikka keelitamist. Loomuliku niiskuse asemel tuleb tal kasutada intiimgeeli või libestit. Vastasel juhul on suguakt valulik.

Mehedki pole vabad paastumisest tekkivatest probleemidest. Mida vanem mees, seda ohtlikum on tema jaoks seksist hoidumine. Kui 25-30-aastane taastab oma seksuaalse vormi mõne päevaga, siis 40-aastasele mehele võib juba seksuoloogi abi tarvis minna, 60-selt võivad aga kõne alla tulla juba potentsihäired.

Prostatiit, kiirenenud seemnepurse ning teisedki meeste probleemid on vältimatud pika pausi tagajärjed. Muide, mehed hoiduvad seksist vabatahtlikult üpris harva. Kui naine võib end hoida teadlikult suure ja puhta armastuse jaoks, siis mees neid eesmärke ei järgi. Kui kõrval puudub sümpaatne partner, valib ta ebasümpaatse. Pole ka sellist käeulatuses, tuleb asuda masturbeerima.

Seksiasendajad

Ometi ei õnnestu kaugeltki kõigil seksuaalsete pauside perioode vältida. Näiteks on mees kauaks ära sõitnud. Või olete beebiootel ning arst keelas rangelt igasuguse intiimsuse ära. Või saabus külla sugulane nädalaks ajaks, jäi aga pooleks aastaks - välivoodile teie magamistoas. Kuidas seda kõike minimaalsete kaotustega üle elada?

Masturbeerimine, kui uskuda meedikuid, pole veel kellelegi halba teinud. Loomulikult on see vaid intiimse läheduse surrogaat, kuid seda ju mitte igaveseks! Tuleb mees koju, laps kasvab, sugulased sõidavad ära, ning teie saate tagasi oma täisväärtusliku seksi. Siis saab kasutada ka seksuaalset kogemust, mille saite "iseennast armastades". Tutvunud oma kehaga, võite partnerile nii mõnegi huvitava vihje anda.

Kui masturbeerimine teile ei istu, leidke teisi võtteid oma keha hellitamiseks. Ostke kaunis pesu ning siidist linad. Ja kuigi partner teid selles ilus kohe ei näe, on seegi ajutine. Selle eest tõuseb teie enesehinnang, mis intiimsuses pole sugugi liiast.

Kinkige endale rohkem meeldivaid emotsioone. Sööge rangelt keelatud šokolaadi või banaane - need käivitavad endorfiinide tootmise. Kas kardate kosuda? Minge siis spordiklubisse või massaaži - mõlemad tegevused ärgitavad samuti õnnehormoonide tootmist.

Veel üheks kindlaks võtteks elada kadudeta üle seksuaalset paastu on sublimatsioon. Juba Freud märkis, et sublimatsioon on üks psühholoogilise kaitse mehhanismidest. Kaitsta ennast saab aga erinevalt — luuletusi kirjutades, maalides, lauldes… Tähtis on ainult, et see teile meeldiks. Kes teab, ehk transformeerub seksuaalne energia loomingusse ning teeb teid kuulsakski.

Voli fantaasiale

Et üle elada seksuaalset stagnatsiooniaega, õppige "tellima" seksikaid unenägusid. Paljud naised, teada saanud seksist hoidumise kahjulikkusest, satuvad paanikasse. Ärge heitke meelt! Tõelise seksi võib asendada erootiliste unenägudega.

Frivoolsed unenäod, eriti, kui nendega kaasneb orgasm, on suurepäraseks vahendiks, mis seksivaesesse reaalsesse ellu sära toovad. On kindlaks tehtud, et selliseid unenägusid näevad rohkem lahutatud naised ja lesed, ehk naised, kes ei ela täisväärtuslikku suguelu. Kui aga „erootilisi filme” vaatab igal ööl abielus naine, võib see viidata sellele, et seksiga on selles peres kehvad lood. Ja nii tulebki lisa saada unenägudest.

Seksuoloogid kinnitavad, et aastate lisandudes nähakse üha sagedamini erootilisi unenägusid. Kui 20-25-aastaselt seksib unes vaid 40% naisi, siis 26-40-stest juba 50%, 41-50-aastastest näeb neid unenägusid juba 65%.

Kas te näete selliseid unenägusid harvemini, kui tahaksite? Psühholoogide arvates võib õppida ennast programmeerima praktiliselt igasugusele unenäole. Selleks heitke asemele, lõdvestuge ning, oodanud ära, millal tukastus hakkab peale tulema (tähtis on ära tabada hetk reaalsusest unne üleminekust), andke vaba voli oma fantaasiatele. Arvatakse, et kujud, mis sellel hetkel alateadvusse jõuavad, ilmuvad kindlasti ka unenäos.

Selle asemel, et unetult küljelt küljele keerutada, võtke ette midagi hoopis kasulikku: manage silme ette seksikas mees, kellega tahaksite teha midagi seesugust, mida reaalses elus vaevalt et julgeksite. Andke voli oma mõttelennule! Unenäod on head selle poolest, et peale teie enda ei näe neid keegi teine.