Ühe sugupoole vaheline seks on levinud nii meeste, kui naiste seas. Teadusliku ühiskonna suutmatus leida "gei geene" on juhtinud küsimuseni: on see meisse sisse ehitatud juba sündides või valime me ise oma seksuaalsuse? NARTH (National Association for Research & Therapy of Homosexuality) poolt läbi viidud uuring viitab veidi mõlemale. Lõppkokkuvõttes puudub uuringul kokkuvõtlik lahendus – millegi konkreetseni ei jõutudki. See aga jätab meile veelgi keerulisema küsimuse: naised ja biseksuaalsus.

Demograafid räägivad meile palju. On 3 ebamäärast gruppi, mis rajanevad vanusel, mis on lihtsalt üheks otseseks astmeks küpsusest ja elukogemustest.

Noored naised

Esimesse gruppi kuuluvate naiste vanus jääb 20 ja 35 vahepeale. Naised selles kategoorias kalduvad palju rohkem olema teise naisega puhtalt naudingu ja kogemuse pärast.

Nad on enda ja ümbritsevate inimeste seksuaalsusest teadlikumad, neis pulbitseb uudishimu ja tõeline iha kogeda sensatsioone ja seksuaalsust.

Vanemad naised

Siia gruppi kuuluvad naised on vanemad, kui 35. Vahel nimetataks neid kuuguarideks. Nad on korduvalt abiellunud ja lahutanud ning neil võivad olla teismelised või täiskasvanud lapsed. On võimalik, et nad on meestes pettunud mõne halva kogemuse tõttu ja otsivad nüüd emotsionaalset sidet, mida nad suhetest meestega ei leia. Kuigi on suurem võimalus, et selle grupi naised hakkavad täielikult lesbideks, näitavad nad tõenäoliselt meeste vastu huvi uuesti üles pärast seda, kui nende emotsionaalsed vajadused on täidetud. Paljud naised vahetavad ajutiselt pooli, et olla puhtas lesbisuhtes. Nad võivad liikuda oma elu jooksul veel mitmeid kordi edasi-tagasi naiste ja meeste vahel. Sellest on saanud beebibuumi ajal sündinute hulgas märgatav trend.

Teismelised tüdrukud

Viimase grupi moodustavad naised keskkoolidest ja kolledžitest. Nad on noored (vanuses 14 – 19), mõjutatavad ja püüavad teistele muljet avaldada. Interneti porno, Madonna ja Britney suudlus, Seks ja linn ja Kuum pirukas on kõik otseselt seotud uue "tüdruk-suudlemas-tüdrukut" normiga. Suudlevad tüdrukud on tavaliselt heterod ja seda teavad kõik. Tegelikult hetero olemine on lausa üks suur reegel, kuna tüdrukud selles grupis ei tahaks suudelda tõelist lesbit või biseksuaalset tüdrukut, kuna see oleks liiga veider. Asi on ainult suudlemises – kõik muu peale väikese keele on mittevajalik ja ebameeldiv.

Põhiolemuselt teevad need tüdrukud seksuaalseid tegevusi järgi lihtsalt selleks, et teistele muljet avaldada ja siis koju minna. See kõik on show ja nad ei leia sellest mingit seksuaalset naudingut. Selline seksuaalne manipuleerimine paneb need tüdrukud tundma end võimsate ja provotseerivatena.

"Bi-uudishimulik" või bi-seksuaal

Biseksuaalsus on definitsiooni järgi seksuaalne ja emotsionaalne külgetõmme mõlema sugupoole vastu. Paljud naised (ja ka osad mehed), kes arvavad, et on heterod, võtavad osa sotsiaalsest trendist, mis julgustab neid katsetama ja uurima sama sugupoolte vahelisi seksuaalseid tegevusi. Sellist käitumist võib üldiselt nimetada "bi-uudishimuks", kuna need naised ei liigita end biseksuaalsete alla.

Bi-uudishimu on eksperimentaalne naise ihu "maitsmine" ja seda lõbu pärast. See võib ulatuda suudlemisest ja puudutustest intiimse seksuaalse kontaktini, kaasa arvatud kõik, mis sinna vahele jääb. Ei ole olemas kindlat määratlust, kus bi-uudishimu algab ja lõppeb ja uurimuste läbiviimisest ei ole selles valdkonnas abi.

Juttude järgi on levinum, et lesbid ja biseksuaalsed naised muudavad elu jooksul oma seksuaalset identiteeti, kui et heteroseksuaalsed naised seda teeksid. See võib olla nende sisemise segaduse tõttu ja samas võib see olla ka sotsiaalse ja/või perekondlike hirmudega seotud. Ainus tõeline järeldus, mida saab andmete põhjal kirja panna on see, et naise seksuaalne loomus ei diskrimineeri ja erinevatel ajahetkedel tunnevad nad seksuaalset külgetõmmet erinevate "inimeste" vastu hoolimata nende soost.

Kas kõigil naistel on kalduvus bi-seksuaalsusele?

1940-ndatel pööras Alfred Kinsey kogu sõnasõja pahupidi oma kuulsa seksuaalse orientatsiooni skaalaga. Ta leidis, et suurem osa inimesi ei kuulu kummassegi rangelt eristatavasse hetero või gei kategooriasse. Ta mõtles sellega, et enamik meist on veidi bi-seksuaalid. Nüüdseks on olemas tänapäevasem ja üksikasjaliku skaala, mida nimetatakse Kleini seksuaalse orientatsiooni võrguks.

Selle teema kohta on väga vähe lõplikke uuringutulemusi, kuid Haiguste Kontrolli ja Ennetuse Keskuste poolt läbi viidud uuring paljastas, et ligikaudu 6,9 miljonit ameerika naist väidavad, et neil on olnud tüdruk-tüdrukuga seksuaalne kogemus ja 2,7 miljonit ütlesid, et see pärineb viimasest aastast. Hiljutises Marie Claire seksuaalsuse uuringus tunnistasid 55% naistest, et nad seksiksid teise naisega, kuid seda vaid siis, kui keegi teine sellest teada ei saaks. Marie Claire lugejaskonna vanusevahe jääb põhiliselt 25 ja 35 piiridesse.

Ajaloost on teada, et traditsioonilise Hiina meditsiini arvates aitab biseksuaalsus tasakaalustada yin´i ja yang´i energiaid inimkehades. Freud teatas, et kõik on teatud määral bi-seksuaalid ja Tantra uskus, et me kõik oleme loomupäraselt bi-seksuaalid. Nüüdseks on olemas avatumaid ideid selle kohta, et biseksuaalsus on meie loomulik osa, kuid kas me võtame selle omaks, oleneb paljudest teguritest – osad neist ei sõltu absoluutselt meist endist.

Kuidas ma tean, kas minu tüdruk on "bi-uudishimulik" või biseksuaal?

On võimalus, et kui sa seda veel ei tea, ei saa sa seda ka iial teada. Tüdruk-tüdrukuga tegevus võib olla väga spontaanne, kuid naised teavad tavaliselt, kui kaugele nad on valmis minema. Need põhisuunad on muidugi paindlikud sõltuvalt situatsioonist. Lihtsaim ja kiireim viis teada saada, kas su naisel on bi-kalduvusi, on küsida seda tema enda käest, kuna märkide otsimine võib sind üsna kiirelt veelgi rohkem segadusse ajada.

Tunnustus vs tõeline seksuaalne iha

Naised armastavad vihata teisi naisi, eriti ilusaid. Teisest küljest armastavad naised ka imetleda teisi naisi ja nad väärtustavad siiralt nende ilu. Ta võib varjamatult imetleda teise naise rindu, jalgu, tagumikku või stiili, kuid see ei näita veel, et tal oleks selle naise vastu seksuaalne tõmme. Seksikuse nautimine üldises mõttes ei ole hea "bi-meetri" näitaja, kuna iga naine on erinev. Ainus reaalne viis teada saada mida ta tahab, on rääkida sellest avatult ja arutada seda, mida ta mõtleb, tunneb ja ihaldab.

Tõde biseksuaalsuse kohta

Mehe jaoks võib tunduda veetlev omada naist, kes naudib mõlemast maailmast parimat. Reaalsus on aga see, et päriselt bi-seksuaal olemine on vaevalt glamuurne. Bi-seksuaalsed inimesed saavad sageli mõlemast maailmast halvima osaks, kuna "bifoobia" tuletab neile pidevalt meelde, et nad ei sobi kummassegi seksuaalsesse mudelisse – ei homoseksuaali ega heteroseksuaali.

Bi-seksuaale võidakse süüdistada AIDS-i levitamises, valimatus suguelus, isekuses, otsustusvõimetuses jne. Selline diskrimineerimine ja süüdistamine tuleneb üldisest arvamusest, et sul peab olema üks suund seksuaalsuse skaalal, mitte kusagil vahepeal nagu Kinsey väidab ja mida ka hilisemad uuringud ja juttudel põhinevad tõendid näitavad. Biseksuaalsus on lihtsalt üks paljudest inimese seksuaalsuse aspektidest, mida ei mõisteta. Niisiis ole oma soovidega ettevaatlik.